מסתבר שהשקעה בנדל"ן מסחרי משתלמת פי-3 מהשקעה בנדל"ן למגורים

הנטייה הטבעית של משקיע נדל"ן לא מקצועי היא לפנות לרכישת דירת מגורים. כך ע"פ רשות המיסים: 251,075 ישראלים מחזיקים ב-2 דירות ומעלה, המשמעות היא שכ-17% מהישראלים משקיעים בשוק הנדל"ן. המדובר בהשקעה אמוציונאלית העונה על הצורך הרגשי להיות בעלים של דירה.

לעומת זאת, משקיע נדל"ן מקצועי, מבין את הפוטנציאל האדיר בהשקעה בנדל"ן מסחרי (משרדים, חנויות וכד'), השקעה זו מניבה לו פי 3 תשואה מנדל"ן למגורים.

מהו נדל"ן מסחרי?

אין ספק כי הכוכבים של תחום הנדל"ן המסחרי הינם המשרדים להשקעה - וליתר דיוק המשרדים הממוקמים בבנייני משרדים יוקרתיים ומפוארים (בהמשך נרחיב את היתרונות בסוג השקעה זו), אולם בקטגוריה זו ניתן לציין גם חנויות, חניונים, מרכזי מסחר, בתי מלון, מבנים תעשייתיים ועוד.

מה היתרונות של הנדל"ן המסחרי?

ראשית בואו נבין כי גם בהשקעת נדל"ן למגורים וגם בהשקעת נדל"ן מסחרי, ישנה מטרה זהה - להרוויח. הרווח יכול לנבוע משני מסלולים: 1. הרווח התשואתי - כלומר דמי השכירות החודשיים. אבל כאן בדיוק נעוצה ההפתעה הגדולה, בדיקה פשוטה תגלה לכם שדמי השכירות ממשרד גבוהים עד פי 3 מדמי שכירות על דירות. וזה לא הכל, השקעה בנדל"ן מסחרי מאפשרת לכם לרכוש משרד בשטח קטן במחיר משתלם מאוד גם באזורים מבוקשים, כל זאת מבלי להשקיע בדירות גדולות ויקרות. משתלם? משתלם מאוד!
2.רווח הוני - כלומר מכירת הנכס בעתיד במחיר גבוה יותר ממחיר רכישתו.

דוגמאות:

מחיר דירה ממוצע:
בישראל דירת 4 חדרים עולה כ- 1.2 מיליון ₪ (ממוצע ארצי), דמי השכירות הממוצעים כ-3,7000 ₪ לחודש, שהם כ 44,400 ₪ בשנה, המגלמים תשואה של כ 3.7%. בתל אביב אותה דירה עולה כ- 2.4 מיליון ₪, דמי השכירות הממוצעת הם כ-6,000 ש"ח לחודש, שהם כ- 72,000 ₪ בשנה, משמעו תשואה של כ-3%.

קבוצת חג'ג'

מחיר משרד בתל-אביב:

עלות ממוצעת למשרדים במגדלים בתל אביב הינה 15 אל"ש למ"ר. שכר הדירה המתקבל בממוצע הינו 110 ₪ למ"ר. כלומר, סה"כ תשואה כ- 8%-10%. שיעורי תשואה כמעט פי שלוש מאשר שיעורי התשואה מדירות מגורים.

קבוצת חג'ג'

מה חשוב לבדוק בהשקעה בנדל"ן מסחרי?

כמו בכל השקעה, גם בהשקעה בנדל"ן מסחרי יש לשים לב למספר נקודות חשובות, שעשויות למקסם את הרווח שלכם מההשקעה. במידה וברצונכם למקסם את הרווח ההוני ואתם מחליטים לרכוש משרד "על הנייר", יש לוודא כי המשרד ממוקם באזור מבוקש ועם נגישות תחבורתית גבוהה ונוחה. בנוסף, וודאו את חוזקה ויציבותה של החברה העומדת מאחורי הפרויקט. במידה והינכם מעוניינים למקסם את הרווח מדמי השכירות, כדאי לרכוש משרד הממוקם בבניין משרדים יוקרתי - עובדה זו תבטיח לכם שוכרים "רציניים" לטווח ארוך... וגם לא מעט שקט נפשי.

קבוצת חג'ג'

חושבים על העתיד? תחשבו נדל"ן מסחרי

הדיון על מחירי השכירות של דירות בישראל עולה חדשות לבקרים לשיח הציבורי, ומביא עימו יוזמות ממשלתיות להפחתת המחירים. לעומת זאת, מחירי השכירות של משרדים נשאר קבוע ואף נמצא במגמת עלייה. יתרה מכך, מגמת הבנייה של בנייני משרדים בישראל באזורים מבוקשים נמצאת בתנופה אדירה. אחד מהפרויקטים המדוברים ביותר הינו H-tower של קבוצת חג'ג', הנבנה בלב מרכז העסקים של תל אביב, צמוד לעזריאלי ולמתחם שרונה. לאחרונה אושרה בנייה של 10 קומות נוספות, עובדה המאפשרת למשקיעים ולבעלי עסקים נוספים להצטרף ולהיות חלק מהצלחה אדירה. צפי לאכלוס: יוני 2018.

קישור לכתבה באתר גלובס - לחץ כאן